Jak wydostać się ze spirali zadłużenia cz 3 - Twojagotowka Blog - Twojagotowka.com.pl-Promujemy ekonomiczny styl życia

Przejdź do treści

Menu główne:

Jak wydostać się ze spirali zadłużenia cz 3

Opublikowany przez w ekonomia na co dzień ·
Tags: długporadyfinanse

fot.pixabay.com

To juz trzecia cześć naszego cyklu mającego na celu pomoc w wydostaniu obywateli ze spirali długu.
W poprzednich opisywalismy aspekt psychologiczny całej sytuacji jak ważną role odgrywa kontrola emocji w dążeniu do zmiany swojego położenia w kolejnej mówilismy o uporządkowaniu i rozplanowaniu spłaty, natomiast dzisiaj skupimy sie na ograniczaniu kosztów oraz zwiększaniu przychodów, co ma wpłynąć na szybsze spłacenie zobowiązania.

Krok czwarty
Redukcja kosztów

Jest to jeden z najważniejszych elementow całej ukladanki który przyda nam sie nie tylko w chwili gdy będziemy borykac sie z zadłużeniem, ale również w pożniejszym okresie ułatwi nam osiąganie zamierzonych celów finansowych.Łatwo się mówi, ale jak się za to zabrać.Po pierwsze trzeba sporządzic liste stalych kosztów i kosztów ekstra.Jest to niezbędne do wyeliminowania pozycji które nie sa niezbędne do życia.Już tłumaczę.Koszty stałe to np media gaz prąd woda natomiast koszty ekstra to utrzymanie 2 samochodów lub opłata za płatną platformę cyfrowa lub karnet na siłownię lub basen, wypad do kina itd.

Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo w perspektywie roku.Koszt utrzymania samochodu do tanich nie należy, ubezpieczenie, przeglady, paliwo, naprawy to wszystko jest dodatkową kulą u nogi dlużnika podobnie pozostałe przytoczone pozycje.Grunt to samozaparcie, a im szybciej podejmiemy takie działanie tym prędzej uporamy się z długiem a o to przecież chodzi.

Krok piąty
Dodatkowe żródło finansowania

Wiadomo ze dodatkowy etat przynosi wymierne korzyści, ale w perspektywie dlugoterminowej może nam przynieść wiecej straty niż pożytku.Zdrowie i zycie mamy jedno, więc jeśli chcemy życ jak najdłużej, to należy poszukać innej alternatywy.Dobrym pomysłem może być przeznaczenie części naszej nieruchomości pod wynajem np reklamowy.

Udostępniamy reklamodawcy ścianę naszego domu by na niej na jej powierzchni umiescił baner reklamowy, jeśli mamy ogrodek rownież mozemy go wykorzystać jako przestrzeń reklamową.Da nam to wpływy finansowe, ktore mogą w znaczny sposob wspomoc naszą spłatę.Wiele zależy od lokalizacji, im lepsza tym cena wyższa.Możemy rownież przeznaczyć 1 lub 2 pokoje pod wynajem, to również przyniesie nam stałe pokażne wpływy.

Mam nadzieje ze cykl który dla państwa stworzylem okaże sie pomocny, w spłatach zadlużeń jednak na przyszłość pamiętajmy lepiej dłużej odkładac niz w dlużne dziury wpadać.    Brak komentarzy

Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego